امام سجاد(ع) می فرماید: حقِ مادر این است که بدانی او تو را حمل کرده است، به گونه ای که هیچ کس فردی را این چنین حمل نمی کند؛ از شیرة جان خودش برای تو صرف کرده است، که هیچ کس این کار را برای تو نکرده است و جز مادر، کسی اینگونه دیگری را غذا نمی دهد؛ در نگهداری تو با گوش و چشم و دست و پا و مو و پوست خود و با تمام قدرت کوشیده است و این تکالیف را با خوش حالی و بی منّت انجام داده است و در این راه همة سختی ها و غم و غصه ها را بر خود هموار کرده است تا هنگامی که دست توانای آفریدگار تو را از شکم او بیرون آورد و متولد شدی؛ خودش تشنه باشد، اما تو را سیراب کند؛ خودش زیر آفتاب سوزان بماند، ولی تو را در سایه نگه دارد؛ راضی بوده است برای آسایش تو از خواب خود چشم بپوشد و آسایش تو را به قیمت رنج و ناراحتی خودش فراهم سازد. رَحِم او جایگاه رشد و دوران جنینی تو بوده است؛ و دامن او بسترِ آسایش تو و پستانش منبع آب و غذای تو و جان او سپر بلای تو بوده است. آیا تو آن قدرت را داری که به شایستگی سپاس او را بگزاری و از او حق شناسی کنی، بجز این که خدا تو را در این راه مدد کند؟ پس به قدر خود از او سپاسگزاری کن.
منو اصلی
اخبار > نحوه طرز اداره شرکت هاو اخلاق کسب و کار در منطقه آسیا و اقیانوسیه


  چاپ        ارسال به دوست

نحوه طرز اداره شرکت هاو اخلاق کسب و کار در منطقه آسیا و اقیانوسیه

 


نحوه طرز اداره شرکت هاو اخلاق کسب و کار در منطقه آسیا و اقیانوسیه

دیوید کیمبر

مؤسسه سلطنتی تکنولوژی ملبورن

فیلیپ لیپتون

دانشگاه موناش 

این مقاله به بررسی ارتباط بین اداره یک شرکت و اخلاق کسب و کار در منطقه  آسیا و اقیانوسیه می پردازد . در این مقاله چهار مثال از کشور های این منطقه یعنی (استرالیا، چین، سنگاپور و هند) مطرح شده است. این انتخاب به این دلیل نبوده است که که آنها نمایندگی خصوصیات منطقه ای خاصی  را دارند،  بلکه به این دلیل بوده است که آنها به نوعی در منطقه متفاوت هستند. این  کشور ها تفاوت های زیادی را از حیث تفاوت با دیگر کشور های منطقه،  توسعه تاریخی، فاکتور های اجتماعی و فرهنگی، سیستم قانونی، مدل اداره شرکت، سیستم سیاسی و توسعه  اقتصادی به نمایش می گذارند. تعامل پیچیده ای که بین این شرایط وجود دارد زمینه ای را برای اداره شرکت¬ها و اخلاق کسب و کار در هر یک  از این کشورها، فراهم می کند. این مقاله جهت گیری های متفاوت بین مدیران ذینفع و یکپارچگی رفتاری درهیئت مدیره و هیئت اجرایی را برجسته می سازد. اگر چه جهانی شدن و سلطه بازار مالی در معرفی یک مدل همگرا به لحاظ تئوری مطلوب است،اما این پژوهش نشان می دهد که ظرفیت انسان برای حمایت از تفاوت¬ها و  احترام گذاشتن به منافع منطقه ای و محلی، به نظر می رسد که مانع تغییر سریع شود.



Corporate Governance and Business

Ethics in the Asia-Pacific Region

DAVID KIMBER

Royal Melbourne Institute of Technology

PHILLIP LIPTON

Monash University

This article investigates the relation between corporate governance and business ethics in the Asia-Pacific region. It draws on four examples of countries in the region (Australia, China, Singapore, and India), not because they are representative of certain regional characteristics, but as a means of reflecting on the diversity in this region. These countries display pronounced differences in terms of inter alia, historical development, cultural and social factors, legal system, corporate governance model, political system, and economic development. 

 

 


١٥:٤٨ - 1397/06/23    /    شماره : ١٠٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٤٤١



خروج




كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد