امام علی (ع) «کسی که تقوا را انتخاب کند سختی ها برایش شیرین می شود و فشار مشکلات و ناراحتی ها از او برطرف می گردد و مشکلات پیاپی و خسته کننده بر او آسان می شود و مجد و بزرگی از دست رفته چون قطرات باران بر او فرو می بارد، رحمت بازداشتة حق به او باز می گردد و نعمت های الهی پس از فرو نشستن برای او به جوشش می آیند و برکات تقلیل یافته برای او فزونی می گیرد »
منو اصلی
اخبار > اخلاق جهانی، دیدگاه ها


  چاپ        ارسال به دوست

اخلاق جهانی، دیدگاه ها

 

ان. داور

اخلاق جهانی، کاوش مسائل اخلاقی در مسائل جهانی برای مثال سلاح های هسته ای، تغییر آب و هوا، تعارضات مذهبی، شکاف پیشرفته و در حال توسعه و تروریسم است. اخلاق جهانی، مجموعه ای از ارزشهایی است که جهانی هستند و شامل مسئولیت هایی است که دامنه آن جهانی است. این مقاله،  مقاله مرتبط دیگر با عنوان "اخلاق جهانی: یک بررسی" را با مطرح کردن شماری از دیدگاه های متفاوت در زمینه اخلاق جهانی، تکمیل می کند. سه روش گسترده در نظریه روابط بین الملل شناسایی شده: واقع گرایی، انترناسیونالیسم، و جهان شهر گرایی .

جهان شهر گرایی همچنین با جامعه گرایی، که نظریه ای از منشاء اجتماعی اخلاق است که اهمیت ارزش ها و تعهدات جهانی را کاهش می دهد و یا نفی می کند، در تضاد است.

·         N. Dower

Abstract

Global ethics is the exploration of ethical issues in global affairs, for example, nuclear arms, climate change, religious conflict, the North–South divide, and terrorism. A global ethic is a set of values that are universal and responsibilities that are global in scope. This article complements the companion article “Global Ethics: Overview” by outlining a number of different approaches to global ethics. Three broad approaches in international relations theory are identified: realism, internationalism, and cosmopolitanism. Cosmopolitanism is also contrasted to communitarianism, a theory of the social origin of morality that reduces or denies the significance of universal values and global obligations.

 

 


٠٨:١٢ - 1397/09/22    /    شماره : ١٢٠١٤    /    تعداد نمایش : ٦٧٥خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد