امام سجاد(ع) می فرماید: حقِ مادر این است که بدانی او تو را حمل کرده است، به گونه ای که هیچ کس فردی را این چنین حمل نمی کند؛ از شیرة جان خودش برای تو صرف کرده است، که هیچ کس این کار را برای تو نکرده است و جز مادر، کسی اینگونه دیگری را غذا نمی دهد؛ در نگهداری تو با گوش و چشم و دست و پا و مو و پوست خود و با تمام قدرت کوشیده است و این تکالیف را با خوش حالی و بی منّت انجام داده است و در این راه همة سختی ها و غم و غصه ها را بر خود هموار کرده است تا هنگامی که دست توانای آفریدگار تو را از شکم او بیرون آورد و متولد شدی؛ خودش تشنه باشد، اما تو را سیراب کند؛ خودش زیر آفتاب سوزان بماند، ولی تو را در سایه نگه دارد؛ راضی بوده است برای آسایش تو از خواب خود چشم بپوشد و آسایش تو را به قیمت رنج و ناراحتی خودش فراهم سازد. رَحِم او جایگاه رشد و دوران جنینی تو بوده است؛ و دامن او بسترِ آسایش تو و پستانش منبع آب و غذای تو و جان او سپر بلای تو بوده است. آیا تو آن قدرت را داری که به شایستگی سپاس او را بگزاری و از او حق شناسی کنی، بجز این که خدا تو را در این راه مدد کند؟ پس به قدر خود از او سپاسگزاری کن.
منو اصلی
اخبار > اى موسى‏! من خداوند عزيز و حكيمم‏!


  چاپ        ارسال به دوست

اى موسى‏! من خداوند عزيز و حكيمم‏!

بسم الله الرحمن الرحيم

 

يَا مُوسَى إِنَّهُ أَنَا اللَّهُ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ (9) وَأَلْقِ عَصَاكَ فَلَمَّا رَآهَا تَهْتَزُّ كَأَنَّهَا جَانٌّ وَلَّى مُدْبِرًا وَلَمْ يُعَقِّبْ يَا مُوسَى لَا تَخَفْ إِنِّي لَا يَخَافُ لَدَيَّ الْمُرْسَلُونَ (10) إِلَّا مَن ظَلَمَ ثُمَّ بَدَّلَ حُسْنًا بَعْدَ سُوءٍ فَإِنِّي غَفُورٌ رَّحِيمٌ (11)

سوره نمل ایات 9 تا 11

به نام خداوند بخشنده بخشايشگر

 

اى موسى‏! من خداوند عزيز و حكيمم‏! «9» و عصايت را بيفكن‏! -هنگامى كه [موسى‏] به آن نگاه كرد، ديد [با سرعت‏] همچون مارى به هر سو مى‏دود [ترسيد و] به عقب برگشت‏، و حتى پشت سر خود را نگاه نكرد- اى موسى‏! نترس‏، كه رسولان در نزد من نمى‏ترسند! «10» مگر كسى كه ستم كند؛ سپس بدى را به نيكى تبديل نمايد، كه [توبه او را مى‏پذيرم‏، و] من غفور و رحيمم‏! «11»

 ١٦:١٨ - 1397/07/20    /    شماره : ١١٨٩٧    /    تعداد نمایش : ٦٣٦خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد