امام سجاد(ع) می فرماید: حقِ مادر این است که بدانی او تو را حمل کرده است، به گونه ای که هیچ کس فردی را این چنین حمل نمی کند؛ از شیرة جان خودش برای تو صرف کرده است، که هیچ کس این کار را برای تو نکرده است و جز مادر، کسی اینگونه دیگری را غذا نمی دهد؛ در نگهداری تو با گوش و چشم و دست و پا و مو و پوست خود و با تمام قدرت کوشیده است و این تکالیف را با خوش حالی و بی منّت انجام داده است و در این راه همة سختی ها و غم و غصه ها را بر خود هموار کرده است تا هنگامی که دست توانای آفریدگار تو را از شکم او بیرون آورد و متولد شدی؛ خودش تشنه باشد، اما تو را سیراب کند؛ خودش زیر آفتاب سوزان بماند، ولی تو را در سایه نگه دارد؛ راضی بوده است برای آسایش تو از خواب خود چشم بپوشد و آسایش تو را به قیمت رنج و ناراحتی خودش فراهم سازد. رَحِم او جایگاه رشد و دوران جنینی تو بوده است؛ و دامن او بسترِ آسایش تو و پستانش منبع آب و غذای تو و جان او سپر بلای تو بوده است. آیا تو آن قدرت را داری که به شایستگی سپاس او را بگزاری و از او حق شناسی کنی، بجز این که خدا تو را در این راه مدد کند؟ پس به قدر خود از او سپاسگزاری کن.
منو اصلی
اخبار > مالکیت ها و ادغام ها با ارجاع به منابع اخلاقی، منابع جامعه و منابع انسانی


  چاپ        ارسال به دوست

مالکیت ها و ادغام ها با ارجاع به منابع اخلاقی، منابع جامعه و منابع انسانی


مایور تانجا، نووپور ساکسنا
ادغام و مالکیت، توسط شرکت ها برای تقویت و حفظ موقعیت خود در بازار صورت می گیرد. این راهی برای شرکت ها برای رشد و گسترش در بازارهای جدید، بکارگیری تکنولوژی های جدید و نوآوری است و این تجارت به سرعت در حال پیشرفت است. اما موفقیت آنها به هیچ وجه تضمین شده نیست. در مقابل، بیشترین ناکامی مربوط به اهداف و مأموریت ها است. عواقب آن، هزینه های متعدد اقتصادی شامل از دست دادن شغل، از دست دادن درآمد در خانواده ها و از دست دادن مالیات ها در جوامع محلی است. بسیاری از این هزینه های اجتماعی زمانی که مالکیت و ادغام موفق باشند به وجود نمی آیند. در حالی که بسیاری از شکست ها با استفاده از فاکتورهای مالی و بازار قابل توجیه است، تعداد قابل توجهی می تواند به اخلاق نادیده گرفته شده، مشکلات منابع انسانی و اجتماعی و فعالیت ها مربوط باشد. این مشکلات برای یک ادغام موفق باید حل شوند. این مقاله، انواع مالکیت و ادغام، دلیل شکست ها و موفقیت های آنها را شامل می شود و معضلات منابع انسانی، منابع اجتماعی و اخلاقی را که باید قبل از انجام فعالیت های ادغام و مالکیت در نظر گرفته شود را مشخص می کند که پیروی خلاصه ای از توصیه هایی برای شرکت ها و کارکنان است. 


Mayur Taneja, Noopur Saxena
Abstract:
 Mergers and acquisitions are used by firms to strengthen and maintain their position in the market place. It is a way for companies to grow and expand into new markets, incorporate new technologies and to innovate and this business is rapidly increasing. Yet their success is by no means assured. To the contrary, a  majority fall short of their stated goals and objectives. As a consequence, there are numerous social costs, including lost jobs, lost income to families and lost taxes to the local communities. Most of these social costs are not there when mergers and acquisitions are successful. While some failure can be explained by financial and market factors, a substantial number can be traced to neglected ethical, social &human resource issues and activities. These issues have to be resolved in order to ensure a successful merger. This paper covers types of mergers and acquisitions, the reasons for their successes and failures& will highlight Ethical, Social and Human Resource issues that need to be addressed while undertaking M & A activities, followed by an overview  of recommendations for companies & employeesدانلود فايل : Mergers_and_Acquisitions.pdf ( 171KB )


١٤:١٤ - 1397/08/28    /    شماره : ١٣٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٨٧٢خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد