امام علی (ع) «کسی که تقوا را انتخاب کند سختی ها برایش شیرین می شود و فشار مشکلات و ناراحتی ها از او برطرف می گردد و مشکلات پیاپی و خسته کننده بر او آسان می شود و مجد و بزرگی از دست رفته چون قطرات باران بر او فرو می بارد، رحمت بازداشتة حق به او باز می گردد و نعمت های الهی پس از فرو نشستن برای او به جوشش می آیند و برکات تقلیل یافته برای او فزونی می گیرد »
منو اصلی
اخبار > رشد اخلاق ..


  چاپ        ارسال به دوست

رشد اخلاق ..


ویوین ویل

حوزه اخلاق مهندسی، در نیمه دهه  1970 زمانی که اومانیست ها (انسان گرایان) و محققان اجتماعی، برای پرداختن به مسئولیت های اخلاقی و اجتماعی در مهندسی، به مهندسان پیوستند، پدیدار شد. کمک های مالی است که بنیاد ملی علوم و بنیاد ملی حمایت از پروژه های مشارکتی علوم انسانی برای آماده کردن مهندسان و فیلسوفان برای دنبال کردن آموزش و تحقیق، می کنند. تأثیر این پروژه ها و دیگر تلاش ها، نتایج قابل اطمینانی را در مورد شکل گیری موضوع داشته است و باعث گسترش دوره های خارج از برنامه های درسی مهندسی، شده است. چشم انداز پیشرفت در پژوهش ها و تأثیر آموزش بسیار خوب است ولی نهادینه شدن اخلاق مهندسی در برنامه درسی مهندسی، بسیار کند پیش می رود.  


The rise of engineering ethics

Vivian Weil∗

________________________________________

Abstract

The field of engineering ethics emerged in the mid 1970s, when humanists and social scientists joined engineers in addressing issues of moral and social responsibility in engineering. Funding from the National Science Foundation and the National Endowment for the Humanities supported collaborative projects to prepare engineers and philosophers to pursue research and teaching. The impetus from these projects and other efforts has yielded solid results in defining the subject matter and has led to a proliferation of courses outside of engineering programs. The prospects for progress in research and for the impact of teaching are good, but the institutionalization of engineering ethics in the engineering curriculum proceeds very slowly.

 


٠٧:٤٨ - 1398/06/05    /    شماره : ١٢٦٦٠    /    تعداد نمایش : ٦٠٧خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد