امام علی (ع) «کسی که تقوا را انتخاب کند سختی ها برایش شیرین می شود و فشار مشکلات و ناراحتی ها از او برطرف می گردد و مشکلات پیاپی و خسته کننده بر او آسان می شود و مجد و بزرگی از دست رفته چون قطرات باران بر او فرو می بارد، رحمت بازداشتة حق به او باز می گردد و نعمت های الهی پس از فرو نشستن برای او به جوشش می آیند و برکات تقلیل یافته برای او فزونی می گیرد »
منو اصلی
اخبار > چرا برخی افراد نمی‌توانند کار گروهی انجام دهند؟


  چاپ        ارسال به دوست

چرا برخی افراد نمی‌توانند کار گروهی انجام دهند؟

 به همین دلیل تمایلی به انجام کار گروهی ندارند و از این که همه کارها را خودشان انجام دهند، لذت می‌برند.

 کار گروهی مهارت بسیار مهمی است و به پیشرفت انسان کمک می‌کند. مشخص است که کارهای گروهی، نتیجه بهتری از کارهای انفرادی دارند و احتمال موفقیت در کارهای گروهی بیشتر است.

متاسفانه در جامعه ما، کار گروهی بسیار کم انجام می‌شود و بیشتر افراد تمایل دارند تا کارهایشان را خودشان انجام دهند.

در نوشتار زیر می‌خواهیم دلایل عدم تمایل افراد به انجام کار گروهی را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید:

تمایل به انجام همه کارها

در جامعه ما برخی افراد دوست دارند دارای چندین شغل و نقش در جامعه باشند. آن‌ها می‌خواهند با این کار هم درآمد بیشتری کسب کنند و هم جایگاه اجتماعی بالایی به دست آورند. متاسفانه در جامعه ما از سن کم به کودکان می‌گویند که باید کارهای زیادی در زمینه‌های مختلف بلد باشند و همه مهارت‌ها را کسب کنند.

اما باید سعی کنید این طرز فکر نادرست را از بین ببرید و به کودکان یاد دهید که بر اساس توانایی‌هایشان یک مسیر خاص را انتخاب کنند و سعی کنند در این مسیر بهترین باشند. در این صورت میزان انجام کارهای گروهی زیاد می‌شود، کیفیت کارها بهتر می‌شود و در نهایت جامعه رشد می‌کند.

لذت از کار انفرادی

 بسیاری از افراد در جامعه به کار دیگران اعتمادی ندارند و فکر می‌کنند نتیجه کار آن‌ها از همه بهتر است. به همین دلیل تمایلی به انجام کار گروهی ندارند و از این که همه کارها را خودشان انجام دهند لذت می‌برند.

برخی افراد هم دوست ندارند به نظرات دیگران گوش دهند و می‌خواهند هر کاری که به نظر خودشان درست است را انجام دهند. این افراد تنها در صورتی می‌توانند کار گروهی انجام دهند که خود راهبر گروه باشند و همه نظرات آن‌ها انجام شود.

ترس از دیگران

خیلی از افراد جامعه ما به دلایل مختلفی نمی‌توانند به دیگران اعتماد کنند و همیشه از اینکه در کاری با دیگران شریک شوند می‌ترسند. این افراد هوش هیجانی و اجتماعی پایینی دارند و در اکثر روابط خود با دیگران دچار مشکل می‌شوند.

 


٢٢:٤٠ - 1398/12/26    /    شماره : ١٧٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٤٢٧خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به سایت ایران اخلاق می باشد